KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Zespół TOYOTA GAZOO Racing ogłosił sportowe plany na 2016 rok

Email Drukuj WORD Download PDF Download
08-02-16

Zespół Toyota GAZOO Racing, reprezentujący japońskiego producenta w wielu wydarzeniach sportowych, ogłosił plany na 2016 rok.

W sezonie 2016 Toyota ponownie wystartuje pod marką TOYOTA GAZOO Racing w serii wyścigów długodystansowych FIA WEC, w wyścigu długodystansowym 24h Nürburgring oraz w Rajdowych Mistrzostwach Japonii.

Rajdowe Mistrzostwa Świata (FIA WRC)
Trwają przygotowania do udziału Toyoty w Rajdowych Mistrzostwach Świata w 2017 roku. Kolejna seria testów rozpocznie się w marcu. Toyota wystartuje Yarisem WRC, rozwijanym obecnie pod kierownictwem Tommiego Makinena w Finlandii. Toyota Motorsport GmbH odpowiada za opracowanie silnika. Samochód jest dostosowywany do regulacji FIA 2017.

 

Tabela 1 TGR 2016

 

FIA World Endurance Championship (WEC)
W serii FIA World Endurance Championship zadebiutuje nowy bolid Toyota TS050 Hybrid, dzięki któremu zespół ma nadzieję odzyskać tytuł mistrza świata oraz po raz pierwszy wywalczyć zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. TS050 Hybrid został opracowany w należącym do Toyoty Centrum Technicznym Higashi-Fuji, gdzie otrzymał nowy napęd hybrydowy.

Seria FIA World Endurance Championship odbywa się co roku od 2012 r. Toyota bierze w niej udział od pierwszego sezonu. Podobnie jak w poprzednich latach, Toyota wystawi dwa samochody. Japońska marka wystartuje we wszystkich 9 wyścigach, łącznie z nową rundą w Meksyku.

Bolidy TS050 otrzymały nowy napęd THS-R, na który składa się nowy silnik benzynowy oraz 2 silniki elektryczne o większej pojemności, zamontowane z przodu i z tyłu. Toyota planuje wykorzystać rozwiązania opracowane podczas budowania TS050 w masowo produkowanych samochodach hybrydowych. Samochody będą wyposażone w opony Michelin.

 

Tabela 2 TGR 2016

 

24-godzinny wyścig Nürburgring
Podczas tegorocznego 24-godzinnego wyścigu Nürburgring Toyota będzie obchodzić 10-lecie swojego udziału w tym prestiżowym wydarzeniu. Z tej okazji japońska marka wystawi trzy samochody – Toyotę C-HR Racing, Lexusa RC F i Lexusa RC. Impreza będzie trwała w dniach 26-29 maja. Wymagający wyścig będzie okazją do zdobycia cennego doświadczenia przez kierowców i mechaników Toyoty, co posłuży dalszemu tworzeniu coraz lepszych samochodów.

Toyota C-HR wystartuje w roli samochodu wyścigowego po raz pierwszy. Jest to nowy model, opracowany według Nowej Globalnej Architektury Toyoty (TNGA). Lexus RC został udoskonalony pod względem niezawodności i jakości. W opracowaniu RC F uczestniczyła firma tuningowa TOM’s. Jej specjaliści będą obserwować auto podczas wyścigu Nürburgring, aby przyczynić się do dalszego udoskonalania wyczynowych modeli Lexusa. Wszystkie samochody otrzymają opony Bridgestone.

 

Tabela 3 TGR 2016

 

NASCAR
W Stanach Zjednoczonych Toyota będzie kontynuowała udział w wyścigach NASCAR. Za przygotowanie aut do Wyścigów Samochodów Seryjnych odpowiada Toyota Racing Development ora Toyota Motor Sales USA. Japońska marka wystawi model Camry w 2 seriach – Sprint Cup Series i Xfinity Series. Tundra wystartuje w Camping World Truck Series. Wszystkie samochody otrzymają opony Goodyear.

 

Tabela 4 TGR 2016

 

Pozostałe aktywności w motorsporcie
Toyota wesprze Toyota Auto Body w przygotowaniach do startu w Rajdzie Dakar w styczniu 2017 roku. W Japonii Toyota weźmie udział w seriach Super GT i Super Formula, które należą do najważniejszych wydarzeń w sportach motorowych w kraju, a także w rajdowych Mistrzostwach Japonii. Firma będzie także kontynuowała programy szkoleniowe dla młodych kierowców.

Toyota przedstawiła nowe logo TOYOTA GAZOO Racing oraz nowy schemat kolorów, który zostanie naniesiony na samochody przygotowywane do WRC, WEC, JRC oraz na 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring.

Email Drukuj WORD Download PDF Download