KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Hybrydowe Toyoty z podwójnym podium na torze Silverstone

Email Drukuj WORD Download PDF Download
22-04-14

Ogromny sukces zespołu TOYOTA Racing. W miniony weekend odbyła się pierwsza runda tegorocznej serii World Endurance Championship (WEC) – sześciogodzinny wyścig na torze Silverstone. Hybrydowe Toyoty TS040 HYBRID nie dały pozostałym zespołom szans, zajmując dwa pierwsze miejsca w wyścigu.

1000-konne bolidy TS040 HYBRID zdominowały wyścig Silverstone. Anthony Davidson, Nicolas Lapierre i Sébastien Buemi, jadący bolidem nr 8, zajęli pierwsze miejsce, a Alex Wurz, Stéphane Sarrazin i Kazuki Nakajima, którzy w bolidzie nr 7 startowali z pole position, dojechali na metę jako drudzy.

Wyścig rozpoczął się dla Toyoty znakomicie. Alex Wurz w bolidzie nr 7 utrzymał prowadzenie na starcie, a Sébastien Buemi w bolidzie nr 8 awansował na okrążeniu otwierającym z miejsca 5. na 3.

Podczas całego wyścigu warunki na torze zmieniały się wielokrotnie. Zawodnicy startowali na suchej nawierzchni, jednak po ok. 40 minutach rywalizacji rozpoczęły się opady deszczu. Oba bolidy Toyoty zjechały do alei serwisowej na zmianę ogumienia. Samochód nr 7 otrzymał opony na deszcz, natomiast samochód nr 8 opony na nawierzchnię wilgotną. Dzięki nim, przy szybko schnącym torze, Sébastien Buemi mógł w pełni wykorzystać moc systemu hybrydowego i napęd na cztery koła.

Wyścig zakończył się jednak 40 minut przed czasem z powodu nawrotu ulewnego deszczu. Zarówno zawodnicy TOYOTA Racing, jak i oba bolidy TS040 HYBRID okazały się bezkonkurencyjne. Wyścig na torze Silverstone był pierwszym dla nowoopracowanych bolidów Toyoty. Za dwa tygodnie (3 maja) zespół wystartuje w roli faworyta podczas sześciogodzinnego wyścigu na torze Spa w Belgii.

Klasyfikacja końcowa wyścigu Silverstone znajduje się na oficjalnej stronie serii WEC: http://www.fiawec.com/races/6-hours-of-silverstone/results-and-chrono.html

Największy rywal Toyoty w serii WEC – zespół Audi– nie ukończył wyścigu z powodu wypadku obydwu bolidów.

Email Drukuj WORD Download PDF Download