KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota Avensis będzie eksportowana do Japonii

29-06-11
  • Toyota Avensis, produkowana wyłącznie w zakładach Toyota Motor Manufacturing United Kingdom w Derbyshire (TMUK), już dziś jest eksportowana do 47 krajów na świecie;
  • Decyzja o rozpoczęciu eksportu modelu Avensis do Japonii jest potwierdzeniem najwyższych standardów europejskich fabryk Toyoty;
  • Toyota Avensis jest najczęściej wybieranym samochodem segmentu D (klasa średnia) w Polsce.

Wiadomość o planowanym rozpoczęciu eksportu modelu Avensis na rodzimy dla koncernu rynek japoński została entuzjastycznie przyjęta przez rząd Wielkiej Brytanii. Minister ds. biznesu i innowacji Vince Cable powiedział: „Toyota eksportuje 85% samochodów i silników, które powstają w brytyjskich fabrykach w Burnaston i Deeside. Informacja o rozpoczęciu eksportu Avensisa do Japonii jest ukoronowaniem najwyższej jakości i wydajności brytyjskich fabryk, oraz umiejętności naszych pracowników".

Dyrektor zarządzający TMUK Katsunori Kojima również nie krył zadowolenia: „Jesteśmy dumni, że Avensis został zakwalifikowany do grupy produktów eksportowanych do Japonii. Jest to kolejny wyraz uznania dla naszej fabryki i jakości naszych samochodów".

Na rynek japoński trafi wersja Wagon z 2-litrowym silnikiem benzynowym i automatyczną skrzynią biegów typu CVT. W początkowym okresie do Japonii będzie wysyłanych 750 samochodów miesięcznie.

Toyota Avensis została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 1997 roku. Do końca 2010 roku w brytyjskich zakładach TMUK zostało wyprodukowanych 1.8 miliona sztuk tego modelu.

Avensis jest także najczęściej wybieranym modelem z segmentu D (klasa średnia) na ryku polskim. Zgodnie z danymi Centralnej Ewidencji Pojazdów, w bieżącym roku flagowy model Toyoty znalazł 1535 nabywców (styczeń-kwiecień). Avensis cieszy się powodzeniem zarówno u klientów flotowych, jak i indywidualnych, wśród których jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku (szczegóły danych rejestracyjnych – patrz następna strona).

rejestracja segment D