KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota uznana po raz drugi z rzędu liderem niezawodności w motoryzacji: nagroda niemieckiego instytutu TUV

19-01-12

17 stycznia Toyota po raz drugi z rzędu otrzymała Złotą Nagrodę TUV za wyjątkowe osiągnięcia marki w raporcie TUV 2012, w którym 18 modeli Toyoty sklasyfikowano na czołowych miejscach rankingu niezawodności.

„Złota Nagroda TUV jest wyrazem uznania dla naszej strategii dostarczania Klientom samochodów o najwyższej jakości i niezawodności" – powiedział Toshiaki Yasuda, Prezydent Toyota Deutschland GmbH.

W Raporcie TUV 2012, poza największą liczbą modeli sklasyfikowanych na czołowych miejscach we wszystkich grupach wiekowych, Toyota zajęła także dwa pierwsze miejsca w grupie aut 2-3 letnich.

Toyota Prius jest najbardziej niezawodnym samochodem w tej grupie wiekowej, wykazując najniższy ze wszystkich pojazdów współczynnik usterek na poziomie jedynie 1.9%. W porównaniu z raportem 2011, współczynnik ten poprawił się o kolejne 0.3 punktu procentowego (2.2% w 2011).

Na drugim miejscu w tej grupie wiekowej TUV sklasyfikował Toyotę Auris.

Kolejny rok sukcesu Toyoty w raporcie TUV jest potwierdzeniem nie tylko jakości wszystkich modeli Toyoty, ale także najwyższej niezawodności innowacyjnej technologii hybrydowej koncernu.