KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Grupa pkt.pl wybiera Toyotę ze względu na niski całkowity kosztowi eksploatacji pojazdu

09-05-13

pkt.pl i ClearSense, firmy oferujące doradztwo i rozwiązania biznesowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, specjalizujące się w reklamie online i mobilnej, wybrały poprzez Armada Fleet Management 215 samochodów Toyota. Samochody będą wykorzystywane przez firmy na zasadach wynajmu długoterminowego, który staje się coraz bardziej popularnym sposobem prowadzenia floty pojazdów. Kontrakt ten, przy spowalniającym rynku flotowym w Polsce w 2013 r., ma duże znaczenie zarówno dla Grupy pkt.pl, jak i Armady i Toyoty.

Kontrakt Grupy pkt.pl z Armadą dotyczy 178 egzemplarzy modelu Yaris, przeznaczonych dla przedstawicieli handlowych, oraz 19 egzemplarzy Aurisa i 18 Corolli dla kierowników i managerów Grupy.

Podobnie jak w przypadku pozostałych firm, wybierających Toyotę, Grupa pkt.pl postawiła na najwyższą bezawaryjność swojej floty. Kryterium wyboru pojazdów do firmy był niski całkowity koszt eksploatacji, czyli parametr, którym Toyota wyróżnia się na polskim rynku.

Jak powiedział Mariusz Pietuszyński, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy pkt.pl i ClearSense, „wybór Toyoty ma wspierać logistykę i siły sprzedażowe Grupy pkt.pl. Zdecydowaliśmy się na wynajem długoterminowy od Armada Fleet Management, ponieważ program działa tak, jakbyśmy wynajmowali samochód z wypożyczalni. Daje to bardzo dużą elastyczność. Typowy leasing operacyjny trwa 3-4 lata, a kontrakt z Armadą podpisaliśmy na rok z możliwością przedłużenia o kolejny. Koszty są przy tym podobne, obsługa obejmuje pełen serwis".

Kontrakt zrealizowała Armada Fleet Management, utytułowany i skuteczny partner w programie Toyota Corpo Cars Management. Armada posiada obecnie ponad 3000 pojazdów w zarządzaniu długoterminowym, z czego ok. 90% stanowią modele Toyoty.

Jak powiedział Grzegorz Łozowski, Prezes Armada Fleet Management, „wynajem długoterminowy oznacza dla klienta dwie korzyści – brak opłaty początkowej, stosowanej w większości tradycyjnych programów leasingowych, oraz znacznie niższą ratę. Na bardziej rozwiniętych rynkach zachodnich z takiego rozwiązania korzysta ok. 70% dużych firm. W Polsce odsetek ten jest mniejszy, ale obserwujemy wyraźny wzrost popularności wynajmu długoterminowego, również w mniejszych firmach."

Toyota, przy spowalniającym rynku flotowym w Polsce, dzięki nowym modelom i innowacyjnej ofercie umacnia swoją pozycję w sprzedaży do klientów instytucjonalnych. W segmencie pojazdów miejskich Yaris jest najczęściej wybieranym samochodem z nadwoziem typu hatchback, z ponad 10-procentowym udziałem w swojej klasie. W segmencie kompaktów, dzięki nowemu Aurisowi, Toyota odnotowuje 18-procentowy wzrost. We wrześniu zadebiutuje Auris w odmianie kombi Touring Sports, skierowany przede wszystkim do klientów instytucjonalnych.

Według Jacka Pawlaka, Prezydenta Toyota Motor Poland, „paradoksalnie czas spowolnienia gospodarczego oznacza dla Toyoty korzyści, ponieważ coraz częściej administratorzy flot i prezesi firm zaczynają odróżniać samą cenę samochodu i rabat od całkowitych kosztów posiadania pojazdu. Ta druga kategoria uwzględnia także utratę wartości, oraz koszty eksploatacji, czyli zużycie paliwa, serwis, koszty finansowania. Biorąc to pod uwagę, Toyota w firmie okazuje się bezkonkurencyjna."