KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Straż Miejska Wrocławia wybiera hybrydowe Toyoty Yaris

05-10-12

Od końca września br. ulice Wrocławia, w tym ścisłego centrum miasta, będą patrolowały dwie Toyoty Yaris Hybrid. O wyborze hybrydowych Yarisów zadecydował ekologiczny charakter pojazdu i niskie koszty utrzymania.

Aby obniżyć koszty eksploatacji samochodów patrolowych Straży Miejskiej, miasto rozpisało przetarg na zakup dwóch samochodów hybrydowych. W procedurze bezkonkurencyjna okazała się Toyota Yaris Hybrid, zużywająca w mieście zaledwie 3.1l/100 km.

Jak powiedział Sławomir Chełchowski, rzecznik Straży Miejskiej Wrocławia:

„Zakup dwóch samochodów o napędzie hybrydowym był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym naszej jednostce z inicjatywy Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta. Toyoty zostały wybrane w wyniku procedury przetargowej. Pojazdy hybrydowe tej klasy stanowią nowy element wyposażenia Straży Miejskiej Wrocławia, będą wykorzystywane w działaniach patrolowych między innymi w centrum Wrocławia. Nowy rodzaj napędu jest proekologiczny i bardzo oszczędny, co ma dla nas ogromne znaczenie."

Hybrydowa Toyota Yaris okazała się hitem na polskim rynku. Od momentu debiutu w salonach w czerwcu br. Toyota zebrała na ten model ponad 480 zamówień, co ponad dwukrotnie przekroczyło możliwości dostaw samochodów w tym roku. Pomimo czasu oczekiwania na hybrydowego Yarisa do początku 2013 roku, zamówienia w Polsce nadal są składane w szybkim tempie.

O sukcesie rynkowym hybrydowego Yarisa zadecydowały przystępna cena (65 100 zł za kompletnie wyposażony samochód), znakomite parametry użytkowe (zużycie paliwa 3.1l/100 km w mieście), najniższy koszt eksploatacji, najwyższy komfort jazdy dzięki napędowi hybrydowemu.