KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Nowa Toyota Prius uzyskała 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP

Email Drukuj WORD Download PDF Download
20-04-16
  • Nowy Prius ugruntowuje bardzo dobrą opinię o najwyższym poziomie bezpieczeństwa hybrydowych modeli Toyoty;
  • Czwarta generacja Priusa otrzymała maksymalne 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP;
  • System autonomicznego hamowania awaryjnego w nowym modelu uzyskał maksymalną liczbę punktów;
  • Pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense jest dostępny w standardzie we wszystkich wersjach wyposażenia;
  • Nowa platforma TNGA (Toyota New Global Architecture) umożliwiła wzmocnienie konstrukcji nadwozia o 60%.

Nowa Toyota Prius uzyskała maksymalne 5 gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Wynik ten potwierdza bardzo dobrą reputację Priusa jako jednego z najbezpieczniejszych modeli w swojej klasie. Druga i trzecia generacja Priusa także zdobyły 5 gwiazdek Euro NCAP.

Toyota stale udoskonala systemy bezpieczeństwa czynnego. Najnowocześniejszy pakiet Toyota Safety Sense, którego działanie opiera się na współpracy kamery z bardzo precyzyjnym czujnikiem radarowym, pomógł Priusowi w sprostaniu tegorocznym, zaostrzonym kryteriom Euro NCAP. Nowe zasady dotyczą nie tylko biernej ochrony pasażerów i pieszych w różnego typu wypadkach drogowych, ale także jakości i zasięgu aktywnych systemów bezpieczeństwa.

Nowy Prius uzyskał wynik 92% za ochronę kierowcy i dorosłych pasażerów, 82% za ochronę dzieci oraz 77% za zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Działanie systemów bezpieczeństwa czynnego specjaliści Euro NCAP ocenili na 85%.
Jak wynika z raportu Euro NCAP, nowy Prius uzyskał maksymalną liczbę punków za odporność na zderzenie boczne oraz za działanie systemu autonomicznego hamowania awaryjnego. Jest to jedna z funkcji układu wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, która zapobiega kolizjom z innymi samochodami oraz z pieszymi. Układ ten wchodzi w skład pakietu Toyota Safety Sense, zawierającego także aktywny tempomat, który utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego samochodu w pełnym zakresie prędkości, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy, automatyczne światła drogowe i układ rozpoznawania znaków drogowych. W wyposażeniu Priusa dostępny jest także system monitorowania martwego pola w lusterkach, system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu i system monitorujący zmęczenie kierowcy.

Doskonałe wyniki w testach zderzeniowych Euro NCAP pokazują, jak ogromne korzyści dla bezpieczeństwa przynosi wzmocniona o 60% struktura nadwozia Priusa, zbudowanego na nowej platformie TNGA. Szerokie zastosowanie wysokowytrzymałej stali w strategicznych miejscach pozwala skutecznie uchronić przedział pasażerski przed skutkami zderzenia.

Toyota Prius jest najpopularniejszym samochodem hybrydowym na świecie. Jego sprzedaż przekroczyła już 3,5 mln egzemplarzy. Prius czwartej generacji, który zadebiutował w Polsce w kwietniu tego roku, jest najbardziej oszczędnym samochodem na rynku, który wykazuje się najniższą emisją dwutlenku węgla wśród aut nieładowanych z gniazdka. Auto wyróżnia się unikalnym designem, który nadaje nowemu Priusowi wyjątkowy, elegancki charakter. Dynamiczny napęd hybrydowy następnej generacji, nadwozie o zwiększonej sztywności oraz dopracowany układ zawieszenia zapewniają pewne, stabilne prowadzenie i dużą radość z jazdy.

Email Drukuj WORD Download PDF Download