KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Wysoka wartość rezydualna Toyoty Prius 2016 według prognoz Info-Ekspert

Email Drukuj WORD Download PDF Download
14-12-15
  • W 2016 roku zadebiutuje w Polsce czwarta generacja Toyoty Prius;
  • Według przewidywań firmy Info-Ekspert wartość rezydualna nowego Priusa po 36 miesiącach i 60 tys. km przebiegu wyniesie do 55,5% wartości początkowej;
  • Wysoka wartość odsprzedaży przekłada się na bardzo korzystny całkowity koszt posiadania samochodu, ma także wpływ na niższe raty wynajmu długoterminowego.

Firma Info-Ekspert zajmująca się przewidywaniem wartości odsprzedaży nowych modeli prognozuje dla Priusa 4. generacji bardzo wysoką wartość rezydualną. Według jej analiz właściciele nowego Priusa będą mogli sprzedać samochód po 36 miesiącach i 20 tys. przebiegu rocznie nawet za 55,5% wartości początkowej, znacznie powyżej najpopularniejszych modeli segmentu D.

Toyota Prius to najchętniej wybierany samochód hybrydowy na świecie. Do tej pory kupiło go ponad 3,5 mln klientów. Auto jest cenione za oszczędność i legendarną bezawaryjność – od lat utrzymuje się na szczytach prestiżowych rankingów niezawodności, takich jak TÜV, ADAC czy Consumer Reports. Swoją trwałość Prius zawdzięcza bardzo wysokiej jakości wykonania w japońskich fabrykach marki oraz prostej budowie układu hybrydowego.

W przyszłym roku rozpocznie się sprzedaż Toyoty Prius 4. generacji. Będzie to najnowocześniejszy i najbardziej oszczędny samochód hybrydowy na rynku. Auto zużywa tylko 3 l benzyny na 100 km, o ponad 20% mniej niż poprzedni model. Wraz z nowym Priusem zadebiutują najnowocześniejsze technologie Toyoty – napęd hybrydowy nowej generacji, przełomowa platforma TNGA oraz nowy, jeszcze doskonalszy pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, rozbudowany o dwie nowe funkcje – ochronę pieszych i aktywny tempomat.

„Wysokość wartości rezydualnych uzależniona jest m.in. od powszechnie panującej opinii o danej marce lub modelu. W Polsce od lat zakup Toyoty utożsamiany jest z gwarancją wysokiej jakości, długoletnią bezawaryjną eksploatacją oraz niską utratą wartości. Z tego względu samochody Toyoty cieszą się nieustającą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych. Atuty te w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, nowoczesnym designem zewnętrznym, funkcjonalną kabiną, przystępną ceną zakupu, długim okresem gwarancyjnym oraz wysokimi cenami odsprzedaży poprzednich generacji Priusa są podstawą do prognozowania wysokich wartości rezydualnych dla nowej hybrydowej Toyoty” – powiedział Dariusz Wołoszka, specjalista ds. Wartości Rezydualnych Info-Ekspert.

Wartość rezydualna ma bezpośredni wpływ na całkowity koszt użytkowania samochodu. Pozwala odzyskać więcej pieniędzy zainwestowanych w zakup auta lub obniżyć wysokość rat w wynajmie długoterminowym.

Toyota Prius należy do najdłużej posiadanych samochodów przez pierwszych właścicieli, co potwierdził raport The Top New Cars Owners Keep for 10 Years (Modele posiadane przez 10 lat przez pierwszych właścicieli) portalu iSeeCars. Przywiązanie swoich pierwszych właścicieli Prius zawdzięcza niskim kosztom eksploatacji, uniwersalności i bezproblemowej obsłudze. Do tej pory na drogach można spotkać pierwsze egzemplarze z 1997 roku, które przez 18 lat eksploatacji nie wymagały większych napraw ani wymiany baterii. Toyota Prius może przejechać nawet milion kilometrów, nie sprawiając kłopotów swoim właścicielom.

Firma Info-Ekspert jest wydawcą katalogów i programów komputerowych, służących do profesjonalnej wyceny oraz szacowania wartości rezydualnych pojazdów samochodowych. Oferta Info-Ekspert bazuje na ponad 23-letniej obserwacji oraz analizie polskiego rynku motoryzacyjnego i skierowana jest do instytucji oraz osób zainteresowanych aktualną sytuacją na rynku motoryzacyjnym.

Email Drukuj WORD Download PDF Download