KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota ponownie wygrywa w rankingu niezawodności Consumer Reports

Email Drukuj WORD Download PDF Download
05-11-14

Toyota od lat utrzymuje pozycję producenta najbardziej niezawodnych samochodów na świecie. Nowa edycja rankingu niezawodności Consumer Reports, amerykańskiej organizacji konsumenckiej, potwierdza tę opinię. Lexus i Toyota zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Do sukcesu japońskiego producenta przyczyniły się samochody hybrydowe obu marek, które zajęły aż 7 pierwszych miejsc w tej kategorii.

Na liście 10 najmniej awaryjnych modeli 9 zostało wyprodukowanych przez Toyota Motor Corporation. W zdecydowanej większości segmentów dominują samochody japońskiego producenta, przede wszystkim wśród hybryd, średnich i dużych SUV-ów, pick-upów, minivanów i kompaktów. Toyota Yaris zajęła 3. miejsce w kategorii samochodów kompaktowych, ustępując tylko Scionowi xB (amerykańska marka Toyoty) i Hondzie Civic Coupe.

Najbardziej spektakularne zwycięstwo Toyota i Lexus odnotowały w kategorii hybryd i samochodów elektrycznych, zajmując aż siedem pierwszych miejsc: 1. Lexus CT 200h, 2. Lexus ES 300h, 3. Toyota Prius C, 4. Toyota Camry Hybrid, 5. Toyota Prius, 6. Toyota Prius V (w Europie: Prius +), 7. Toyota Prius Plug-in. Najgorszą hybrydą w zestawieniu Consumer Reports okazał się Ford C-Max Hybrid.

Consumer Reports co roku zbiera opinie kierowców w Stanach Zjednoczonych o użytkowanych samochodach. Amerykanie wypełniają ankiety w wersji papierowej i on-line. W tegorocznej edycji rankingu oceniono 1,1 miliona samochodów, co czyni go największym badaniem tego rodzaju w Ameryce i zarazem najbardziej reprezentatywnym źródłem informacji konsumenckiej o eksploatacji samochodów. Respondenci uwzględniają w ankietach nie tylko opinię o pojeździe wynikającą z doświadczeń eksploatacyjnych, ale także pełne zestawienie usterek i dokonanych napraw.

Consumer report 2014

Źródło:
http://www.consumerreports.org/cro/2012/10/most-reliable-new-cars/index.htm

Email Drukuj WORD Download PDF Download