KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Milionowy silnik Toyoty „made in Jelcz-Laskowice”

Email Drukuj WORD Download PDF Download
29-08-14

21 sierpnia 2014 roku o godz. 11:30 z linii produkcyjnej fabryki Toyota Motor Industries Poland (TMIP) zjechał milionowy produkt. Był to silnik wysokoprężny o pojemności 2,0 litra, przeznaczony do fabryki Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK) w Burnastone w Wielkiej Brytanii.

Prezes Kazunari Masuoka w liście skierowanym do załogi TMIP z okazji wyprodukowania milionowego egzemplarza, powiedział między innymi: 21 sierpnia bieżącego roku to ważny dzień w historii działalności fabryki TMIP. Z okazji tego wydarzenia pragnę podziękować wszystkim Wam za codzienny trud i zaangażowanie w pracę (...). Wielu z Was z pewnością pamięta początki działalności fabryki TMIP, pierwsze instalacje maszyn oraz pierwsze próby produkcyjne i rozpoczęcie produkcji masowej silnika AD a potem ND. (...) Przed nami kolejne zawodowe wyzwania. Przed nami także - bo już na wiosnę przyszłego roku - 10 rocznica uruchomienia produkcji masowej w fabryce TMIP. To kolejny duży kamień milowy w historii naszej firmy.

Pierwszy silnik wyprodukowany w fabryce TMIP w ramach produkcji masowej zjechał z linii montażowych w marcu 2005 roku. Produkcja pięćsetnego silnika miała miejsce w październiku 2009 roku. Milionowy egzemplarz „made in Jelcz-Laskowice" to jednostka napędowa z rodziny silników AD o pojemności 2,0 litra. W montowni TMUK, do której silnik ma być dostarczony z początkiem września br., milionowa jednostka zostanie zamontowana w samochodzie Toyota Avensis.

Notka dla Wydawców:
Toyota Motor Industries Poland Sp. z o.o. (TMIP) produkuje silniki wysokoprężne z rodziny AD o pojemności 2,0 i 2,2 litra oraz ND (poj. 1,4 litra). Moce produkcyjne fabryki wynoszą 180 tys. silników rocznie. Odbiorcami jednostek napędowych produkowanych w Jelczu-Laskowicach są fabryki koncernu Toyota w Wielkiej Brytanii (TMUK), Turcji (TMMT), Francji (TMMF), Republice Południowej Afryki (TSAM) oraz Japonii. Obecnie w TMIP zatrudnionych jest około 740 osób. Do tej pory koncern zainwestował w fabryce w Jelczu-Laskowicach ponad 256 mln Euro. W marcu 2015 roku TMIP obchodzić będzie 10 rocznicę uruchomienia produkcji.

Email Drukuj WORD Download PDF Download