KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Trzecie miejsce Toyoty w Polsce – ranking rejestracji samochodów osobowych i osobowych z homologacją ciężarową w 2010 roku

12-01-11
  • Liczba rejestracji samochodów osobowych i osobowych z homologacją ciężarową w 2010 roku wyniosła ponad 315 tys. sztuk.
  • Toyota uzyskała trzecie miejsce na rynku z liczbą 25 221 zarejestrowanych samochodów.

Jak wynika z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), w 2010 roku zarejestrowano w Polsce ponad 315 tysięcy nowych samochodów osobowych. Jest to rezultat o ponad 43 tysięcy sztuk lepszy niż w roku 2009 (+16%).

Na trzecim miejscu w rankingu rejestracji samochodów osobowych w Polsce znalazła się Toyota, z wynikiem 25 221 zarejestrowanych samochodów, co daje 8% udziału marki w rynku. Toyota wyprzedziła czwartego Opla i piątego Fiata.

Jak mówi Witold Nowicki, dyrektor handlowy Toyota Motor Poland „ubiegłoroczny wynik Toyoty potwierdza wyjątkowo silną pozycję marki w Polsce. Od kilku lat jesteśmy w ścisłej czołówce polskiego rynku. Także w 2010 roku udało nam się uzyskać podium".

Wśród najczęściej wybieranych modeli Toyoty od lat znajdują się Yaris, Avensis, czy Auris. W 2010 roku najczęściej wybieranym przez Polaków modelem był ponownie Yaris, za którym uplasowały się Auris, Avensis i Corolla. Bardzo dobre wyniki osiągnęły także modele z napędem na cztery koła, jak RAV4 i Land Cruiser.

Według Witolda Nowickiego, Toyota wiąże duże nadzieje z nadchodzącym rokiem: „W 2011 roku świętujemy 60-lecie napędów 4x4 Toyoty, liczymy więc na równie dobry wynik naszych samochodów terenowych jak przed rokiem. Premierą roku z pewnością będzie zupełnie nowy Yaris, tak doceniany od lat przez Klientów w Polsce. Zaprezentujemy go po wakacjach, wierząc, że powtórzy sukces swoich poprzedników".

Szczegółowe statystyki rejestracji samochodów osobowych w Polsce, z rozbiciem na modele, zostaną udostępnione przez MSWiA w końcu stycznia.