KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Konkursy Mistrzowie Toyoty 2017 w kategoriach „Doradca serwisowy” oraz „Sprzedawca części” zostały rozstrzygnięte

05-12-17

2 grudnia 2017 r. w salonie Toyota Romanowski Kielce odbył się finał konkursów „Mistrzowie Toyoty 2017” w kategoriach „Doradca serwisowy” i „Sprzedawca części”.

Profesjonalni Doradcy i Sprzedawcy Toyoty, którzy perfekcyjnie opanowali ofertę naszej marki, osiągając przy tym doskonałość w obsłudze i trosce o klienta, sprawiają, że Toyota ma rzesze lojalnych, zadowolonych klientów, rekomendujących nasze usługi.

W 10. edycji konkursu na Mistrza Doradców serwisowych finaliści zostali ocenieni na podstawie szerokiego spektrum kryteriów. Należą do nich najwyższy poziom obsługi klienta, znajomość zaawansowanej techniki, która towarzyszy każdemu produktowi Toyoty, prawidłowość zastosowanych procedur naprawczych i serwisowych producenta, specjalizacja w obsłudze hybryd, oferowanie systemów dogodnego finasowania usług serwisowych oraz bogata oferta akcesoriów. Dzięki procesom doskonalenia, szkoleń, certyfikacji i konkursów stale nadzorujemy jakość w sieci Toyoty, a nasi klienci mogą spokojnie i bezpiecznie użytkować swoje auta, dzięki czemu pozostają z nami na długie lata.

Praca doradców serwisowych jest ściśle powiązana ze sztuką właściwego doboru części do modelu samochodu i określonego przeglądu lub naprawy. W 7. edycji konkursu na Mistrza Sprzedawców części badaliśmy biegłość obsługi systemów zamawiania części, systemu wspierającego wiedzę o ofercie akcesoryjnej, oferowaniu klientom indywidualnych rozwiązań w zakresie adaptacji przestrzeni bagażowej Toyoty PROACE oraz promowania dogodnego finansowania.

Toyota Motor Poland prowadzi konkursy w sieci dilerskiej Toyoty od 1993 roku. W ciągu 24 lat firma zorganizowała łącznie 42 konkursy w 7 kategoriach: Mechanika, Doradcy serwisowego, Sprzedawcy części, Sprzedawcy samochodów, Blacharza, Lakiernika oraz Specjalisty ds. obsługi klientów. Spośród 42 tytularnych Mistrzów Toyoty, 31 osób stale pracuje w sieci Toyoty i Lexusa oraz w Toyota Motor Poland, prezentując wzór kompetencji i kształcąc swoich następców. To oni budują siłę marki Toyoty i Lexusa w Polsce.

Nasze ścieżki szkoleniowe kończą się egzaminami, które potwierdzają standard wiedzy i umiejętności uczestników. Procesy szkoleniowe dopełnia doświadczenie zdobywane w codziennej obsłudze klientów i serwisowaniu samochodów. Jednak najwyższym i najtrudniejszym etapem weryfikującym fachowość specjalistów Toyoty są konkursy „Mistrzowie Toyoty”, traktowany jako wzmocnienie i potwierdzenie poziomu kompetencji.

W eliminacjach konkursów „Mistrzowie Toyoty 2017” wzięło udział 270 doradców serwisowych i sprzedawców części ze stacji Toyoty i Lexusa. Pierwszy etap konkursów polegał na rozwiązaniu internetowych testów wiedzy. Do półfinału zostało zakwalifikowanych po 20-u uczestników w każdej kategorii konkursowej, którzy w zadaniach praktycznych musieli wykazać się umiejętnościami codziennej, wymagającej obsługi klienta. Do finałów przystąpiła najlepsza dziesiątka.

W finale doradcy serwisowi i sprzedawcy części prezentowali swój najwyższy poziom umiejętności, wiedzy i troski o klienta na każdym etapie obsługi. Oceniani byli za znajomość produktów i oferty Toyoty oraz za zgodność działań z procedurami obsługi klienta. Finałowa piątka pokazała, co to znaczy być ambasadorem własnej marki. W finale należało posługiwać się narzędziami informatycznymi wspomagającymi pracę doradców serwisowych i sprzedawców części, oferować akcesoria Toyoty, prezentować klientom najnowsze multimedia Toyoty oraz posiadać wiedzę o technologii hybrydowej Toyoty.

Zwycięzcy konkursów Mistrzowie Toyoty 2017
1. miejsce, Mistrzyni Doradców Serwisowych 2017: Inessa Kowalczyk, Toyota ANWA Kraków

fot 1

2. miejsce, Wicemistrz Doradców Serwisowych 2017: Adam Knapik, Toyota Katowice
3. miejsce: Adam Napieralski, Toyota Chodzeń Czerniakowska
4. miejsce: Bartłomiej Jakubiec, Toyota Chodzeń Czerniakowska, oraz Radosław Jackowicz-Korczyński, Toyota Katowice

1. miejsce, Mistrz Sprzedawców Części 2017: Tomasz Bagrowicz, Toyota Chodzeń Czerniakowska

fot 2

2. miejsce, Wicemistrz Sprzedawców Części 2017: Łukasz Romańczuk, Toyota Marki
3. miejsce: Piotr Leszko, Toyota Białystok
4. miejsce: Janusz Jochymek, Toyota Romanowski Kraków, oraz Robert Wojtysiak, Toyota Warszawa Żerań

Gratulujemy nowym Mistrzom oraz wszystkim wyróżnionym uczestnikom.

fot 3