KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Hybrydowa Toyota Yaris nagrodą w 4. Nocnym Wrocław Półmaratonie

16-06-16

4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 18 czerwca 2016r. Biegacze wystartują z terenu Stadionu Olimpijskiego o 22:00, ostatni zawodnicy będą pojawiać się na mecie do 1:30.

Półmaraton w Stolicy Dolnego Śląska to obecnie jedyna spośród dużych i liczących się w kraju i zagranicą imprez, organizowana nocą. Jej niespotykany klimat został błyskawicznie doceniony przez biegaczy – wszystkie tegoroczne pakiety startowe zostały wyprzedane w ciągu nieco ponad 3 miesięcy, w tempie około 100 dziennie. Dodatkowa pula 1000 miejsc spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem – wszystkie numery zostały sprzedane w godzinę. W biegu wystartuje łącznie rekordowe 10 000 osób.

Organizatorzy przygotowali dla biegaczy liczne atrakcje - zespoły muzyczne wykonujące na trasie utwory muzyki klasycznej, multimedialny pokaz czy wyjątkowe medale. Ale najcenniejsza atrakcja czekać będzie na mecie - wśród uczestników biegu rozlosowana zostanie hybrydowa Toyota Yaris. Zwycięzca loterii 4. Nocnego Wrocław Półmaratonu będzie mógł się cieszyć między innymi automatyczną skrzynią biegów, projektorowymi światłami głównymi, automatyczną klimatyzacją 2-strefową i... możliwością parkowania za darmo w centrum Wrocławia. - mówi Anna Kubicka, przedstawicielka salonu Toyota Centrum Wrocław, z którego wyjedzie nagroda. Możliwość parkowania za darmo w centrum Wrocławia przysługuje od początku 2014 roku wszystkim posiadaczom samochodów hybrydowych, które emitują mniej niż 100g dwutlenku węgla na kilometr. - Jest to kolejna korzyść wynikająca z posiadania hybrydy. Takie samochody są oszczędne, bezawaryjne, oferują wyjątkowy komfort podróżowania, a w kilkunastu polskich miastach również wyjątkowy komfort parkowania - wystarczy znaleźć wolne miejsce i można zapomnieć o parkometrach, szukaniu drobnych i pilnowaniu godziny na bilecie. - dodaje Anna Kubicka.

Samochody coraz częściej są nagrodami w imprezach dla biegaczy, a hybryda jak żaden inny samochód wpisuje się w trend zdrowego trybu życia. Smog z roku na rok staje się coraz większym problemem dużych polskich miast, a bieganie w zanieczyszczonym powietrzu ma coraz mniej wspólnego ze zdrowiem. Samochody przyjazne środowisku mogłyby pomóc w naprawieniu tej sytuacji. Ich popularność rośnie lawinowo - Już w zeszłym roku niemal co piąty nowy samochód opuszczający salon Toyota Centrum Wrocław miał napęd hybrydowy, a kluczowe hybrydowe premiery Toyoty Rav4 i rewolucyjnej Toyoty C-HR mieliśmy jeszcze przed sobą. W sąsiadującym z Toyotą na rogu Legnickiej i Na Ostatnim Groszu salonie Lexus Wrocław już od kilku lat sprzedaż hybryd sięga 80%. Toyota zapowiada, że do 2020 roku hybrydy będą stanowić 50% jej sprzedaży w Europie.