KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Przyszłość dotarła do Europy – Toyota Mirai na europejskim rynku

Email Drukuj WORD Download PDF Download
11-08-15
  • Toyota wprowadza do sprzedaży w Europie model Mirai, pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód na wodorowe ogniwa paliwowe;
  • W ostatni weekend pierwsze egzemplarze wylądowały w mieście Bristol w Wielkiej Brytanii i w Zeebrugge w Belgii;
  • Toyota kontynuuje drogę innowacji na rynku europejskim: debiut technologii wodorowych ogniw paliwowych następuje 15 lat po europejskim debiucie pierwszego samochodu hybrydowego, również wyprodukowanego przez Toyotę.

Latem 2000 roku do portu w Rotterdamie została dostarczona Toyota Prius, która trafiła na rynek jako pierwszy samochód hybrydowy w Europie. Słowo „Prius” znaczy „pierwszy” — nowatorski model już 15 lat temu zwiastował nową erę w motoryzacji. Dziś następuje kolejny etap w tym rozwoju, wraz z debiutem w Europie Toyoty Mirai (tłum.: „przyszłość”), wykorzystującej wodór jako paliwo i emitującej wyłącznie parę wodną.

Pierwsze egzemplarze Mirai wylądowały 8 sierpnia w mieście Bristol w Wielkiej Brytanii, a 10 sierpnia w Zeebrugge w Belgii.

Jest to punkt przełomowy, rozpoczynający nową erę czystej motoryzacji. Wraz z rynkowym debiutem Mirai i jej systemu ogniw paliwowych, Toyota wprowadza czystą, bezpieczną i emocjonującą technologię, która zmieni oblicze napędów w motoryzacji na kolejne 100 lat. Pierwsze egzemplarze Mirai dostarczymy klientom w Europie już we wrześniu. Podobnie jak 15 lat temu, kiedy wprowadzaliśmy Priusa, dziś czujemy się dumni i podekscytowani, udostępniając w Europie kolejny wielki przełom technologiczny” – powiedział Karl Schlicht, Executive Vice President Toyota Motor Europe.

Toyota Mirai jest pierwszym na świecie seryjnie produkowanym samochodem z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Do sprzedaży w Japonii trafiła w grudniu 2014 roku, a od września 2015 będzie oferowana także w Wielkiej Brytanii, Danii i Niemczech. Pojazd wykorzystuje pionierski układ Toyota Fuel Cell System (System Ogniw Paliwowych Toyoty), który uzyskuje energię elektryczną z reakcji wodoru i tlenu, dzięki czemu Mirai nie emituje podczas jazdy ani dwutlenku węgla, ani innych szkodliwych substancji, dając przy tym komfort jazdy i eksploatacji oraz osiągi na poziomie współczesnych samochodów benzynowych.

Szczegóły sprzedaży Toyoty Mirai w Europie

  • Debiut rynkowy: wrzesień 2015.
  • Dostępność na rynkach w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Danii. Od 2017 roku także na nowych rynkach wraz z rozwojem infrastruktury wodorowej.
  • Planowana sprzedaż 50 sztuk (2015) i 100 sztuk (2016).
  • Cena w Niemczech 66000 Euro + VAT.
Email Drukuj WORD Download PDF Download
 

Galeria Video

Fuel cell final name