KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Toyota w jeden miesiąc zebrała cztery razy więcej zamówień na wodorowy model Mirai, niż planowała na cały rok

Email Drukuj WORD Download PDF Download
19-01-15

15 grudnia 2015 roku Toyota wprowadziła do salonów w Japonii rewolucyjny model Mirai, wykorzystujący jako pierwszy seryjnie produkowany pojazd na świecie napęd na wodorowe ogniwa paliwowe. W pierwszym miesiącu sprzedaży firma zebrała ponad 1 500 zamówień, czyli czterokrotnie więcej, niż planowała do końca 2015 roku.

W momencie debiutu Mirai na rynku, Toyota zakładała sprzedaż modelu w Japonii na poziomie 400 sztuk do końca 2015 roku. Z uwagi na niemal czterokrotnie większy wolumen zamówień, zebranych tylko w pierwszym miesiącu produkcji, firma zapowiada wydłużony czas oczekiwania na pojazd.

Około 60% z 1 500 zamówień pochodzi od instytucji rządowych i firm obsługujących duże floty pojazdów, a 40% od klientów indywidualnych.

Toyota Mirai wytwarza w ogniwach paliwowych energię elektryczną z wodoru, magazynowanego w specjalnie przystosowanych zbiornikach. Przy rozwoju projektu Toyota zarejestrowała niemal 6 tysięcy patentów technologicznych, które następnie zostały udostępnione przez firmę do nieodpłatnego wykorzystania przez strony trzecie. Mirai wyróżnia się nie tylko przełomową technologią, ale także wyjątkowymi parametrami środowiskowymi i przyjemnością z prowadzenia, co wróży duży rynkowy sukces i kolejną przemianę technologiczną w motoryzacji, firmowaną przez Toyotę.

Email Drukuj WORD Download PDF Download
 

Galeria Video

System Ogniw z podpisami