KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

200-tysięczny Yaris hybrydowy opuścił 5 października fabrykę w Valenciennes we Francji

Email Drukuj WORD Download PDF Download
19-10-15

Fabryka Toyoty w Valenciennes wyprodukowała 5 października 200-tysięcznego hybrydowego Yarisa. Samochód w kolorze Pure White High niedługo trafi do nowego właściciela mieszkającego we Francji.

Z zakładu w Valenciennes wyjeżdża codziennie 300 hybrydowych Yarisów. Ich udział w całkowitej produkcji modelu wzrósł z 25% w 2012 roku do 40% obecnie. Rosnąca popularność miejskich hybryd Toyoty jest efektem coraz większego zainteresowania Europejczyków zarówno technologią hybrydową, jak i samym modelem.

Yaris jest najchętniej kupowanym samochodem Toyoty w Europie. W 2014 roku nabywców znalazło 181 105 egzemplarzy, co stanowi jedną piątą wszystkich samochodów sprzedanych przez Toyota Motor Europe. Spośród nich jedna trzecia to hybrydy (58 530 egz.).

Największym zainteresowaniem Yaris Hybrid cieszy się we Francji, gdzie nowych właścicieli znajduje 20% ich ogólnej liczby. Po 16% trafia do Włoch i Wielkiej Brytanii.

Yaris Hybrid jest wyposażony w układ napędowy wykorzystujący dwa silniki: 1,5-litrowy benzynowy oraz elektryczny. Akumulator hybrydowy jest ładowany energią odzyskiwaną podczas hamowania i nie wymaga doładowania z sieci energetycznej. Auto zużywa 3,3 l/100 km (wg pomiarów w cyklu NEDC) i emituje tylko 75 g CO2/100 km. Jest to najniższy wynik wśród wszystkich hybryd niepobierających energii z zewnątrz (wg ADEME).

Yaris Hybrid jest produkowany we francuskiej fabryce Toyoty od kwietnia 2012 roku. Przy jego produkcji znalazło zatrudnienie 3800 pracowników.

Email Drukuj WORD Download PDF Download