KOSZYK MEDIÓW
Pobieranie zawartości...

Moc hybrydy we wrocławskiej korporacji taksówkowej WICAR TAXI

07-10-16

Jeden z największych graczy taksówkowych na rynku wrocławskim – WICAR TAXI - zdecydował się na wzbogacenie swojej floty w samochody z napędem hybrydowym. W ubiegłym tygodniu w salonie Toyota Dobrygowski w Długołęce (www.ToyotaWroclaw.pl) nastąpiło przekazanie 10 nowych samochodów marki Toyota Auris HSD, które zachwycają nowoczesnością i ekonomią, ponieważ posiadają silniki benzynowe o pojemności 1.8l oraz silniki elektryczne. Do tego hybrydowe Aurisy, które dostarczyła korporacji Toyota Business Dobrygowski z Długołęki, wyróżniają się komfortem, cichą i płynną pracą napędu oraz automatyczną skrzynią biegów w standardzie, co na pewno docenią klienci korzystający z usług WICAR TAXI.

 

DSC 0079

 

Samochody hybrydowe Toyoty należą do najbardziej niezawodnych produkowanych obecnie konstrukcji. Świadczy o tym zajmowanie czołowych miejsc w niezależnych rankingach awaryjności, m.in. publikowanych przez TŰV. Przy tym są niesamowicie efektowne, co sprawia, że jazda hybrydową Toyotą staje się zarówno nowym doświadczeniem, ale i przyjemnością. Korporacja taksówkowa WICAR TAXI dba nie tylko o komfort swoich klientów, ale także stara się umożliwić im poznanie nowych technologii, które aktualnie nie są już przyszłością a realną alternatywą dla samochodów z napędem konwencjonalnym.

Hybryda, czyli niesamowite osiągi
- Do przeszłości odeszły czasy, gdy główną zaletą samochodów hybrydowych było niskie zużycie paliwa. Dzisiaj hybrydy wciąż palą mało, ale przy tym są niezwykle szybkie – mówi Wojciech Czyżyk, Prezes Zarządu Wicar Taxi. Jesteśmy na wrocławskim rynku taksówkowym od prawie 7 lat, a to pozwoliło nam zdobyć doświadczenie oraz wypracować standard usług na najwyższym światowym poziomie. Wiemy, że klientom, którzy korzystają z naszych usług zależy na jakości, cenie i komforcie jazdy. Stąd decyzja o skorzystaniu z programu finansowania dedykowanego firmom z branży taksówkowej, które zaproponował dolnośląski dealer Toyoty – Dobrygowski sp. z o. o.

- Charakterystyka pracy obu typów napędu jest taka, że stanowią one dla siebie idealne uzupełnienie: przy niskich obrotach zasadniczą rolę pełni silnik elektryczny, oferujący wysoki moment obrotowy od samego początku jazdy, a wraz ze wzrostem prędkości i obrotów, coraz większą rolę odgrywa jednostka spalinowa – dopowiada Adrian Podporski, Doradca ds. Obsługi Klientów Biznesowego Toyota Business Dobrygowski w Długołęce, który odpowiadał za realizację kontraktu.
System hybrydowy został tak zaprojektowany, aby jak najczęściej wykorzystywać tryb elektryczny. Z pewnością tak niski apetyt na paliwo docenią i klienci, i kierowcy, i fleet managerowie z Wicar Taxi.

Przemyślana strategia sposobem na rozwój
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, kontrahentów i partnerów, firma WICAR TAXI stale rozwija flotę swoich samochodów i unowocześnia ją. Taka strategia idealnie wpisuje się w kontrakt flotowy z firmą Dobrygowski, ponieważ nowe samochody z napędem hybrydowym mogą w pełni korzystać z przywilejów związanych z bezpłatnym parkowaniem na terenie Wrocławia.

- Zakup kolejnych hybrydowych Toyoty od firmy Toyota Dobrygowski, która od dwóch lat jest wpisana na listę największych dealerów TOP50 Polskiej Izby Motoryzacyjnej, ma na celu wspieranie i promowanie rozwiązań proekologicznych, które wpływają na poprawę stanu ochrony środowiska we Wrocławiu – tłumaczy Wojciech Czyżyk z Wicar Taxi. Zwiększająca się świadomość społeczna istnienia usług wynajmu również modeli hybrydowych sprawia, że wynajem auta z napędem ekologicznym zarówno dla osób fizycznych, jak i dla przedsiębiorców zaczyna być jedną z rozważanych opcji, staje się też alternatywą dla leasingu bądź sposobem na doraźne uzupełnienie własnej floty – dodaje.

Wicar TAXI to dolnośląska firma, która posiada prawie 300 taksówek. Od miesiąca działa także na rynku legnickim.